Okolice Legnicy 28.09.2019 (druga grupa)

Oplakatowane miejscowości:

Szymanowice, Wilczyce, Krotoszyce, Krajów, Sichówek, Sichów, Chroślice, Męcinka, Nowa Męcinka, Słup, Winnica, Janowice Duże, Tyńczyk Legnicki, Warmątowice Sienkiewiczowskie, Przybyłowice, Małuszów, Kunice, Ziemnice, Grzybiany, Rosochata, Jaśkowice Legnickie, Szczedrzykowice, Szczedrzykowice Stacja, Dąbie, Wągrodno, Komorniki, Rogoźnik, Piotrówek, Motyczyn, Golanka Dolna, Golanka Górna, Spalona.

Bilans dwudniowego plakatowania naszego zespołu: Dwa dni za kółkiem, przejechane blisko 240 kilometrów po drogach i bezdrożach małych miejscowości w okolicy Legnicy Na tablicach zostawiliśmy 385 plakatów „Czy wiesz” i opozycji, klejonych przy okazji naszej akcji. Trochę rozmów z mieszkańcami, sytuacji przyjemnych i do takich nie należących. Na tablicach full PiS, Konfederacja, sporo też PSL. Z KO głównie Pani Elżbieta Stępień, innych z KO dosłownie kilka. Wioski skontrastowane pod względem wyglądu, co może się przekładać na zamożność mieszkańców. W tych wyglądających lepiej dużo opozycji, w tych, w których mieszkańcom gorzej się wiedzie, dominuje PIS.
Od przyszłego tygodnia kilometrów będzie przybywać także w nogach, gdyż rozpoczynamy akcję ulotkową w Legnicy, w związku z czym zapraszamy chętnych do spacerów po mieście.