Czy wiesz, że za rządów PiS ceny żywności poszły w górę?

Wzrost cen żywności stał się faktem, codziennie podczas robienia zakupów wydajemy coraz więcej.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat ceny żywności wzrosły średnio o 26,4 procent, jednak z najbardziej odczuwalnym skokiem mamy do czynienia od końca roku 2016.

Według ekspertów znajdujemy się na wzrostowej fali podwyżek, której kulminacja może nastąpić w I kwartale 2020. Czynników wpływających na ten fakt jest wiele. Są to między innymi: panująca susza, sytuacja na rynkach zewnętrznych, rosnąca inflacja, dodatkowa podaż pieniądza z programów socjalnych. Duży wpływ na poziom cen artykułów spożywczych i nie tylko, będzie miała nieunikniona podwyżka cen energii elektrycznej, chwilowo odroczona ze względu na rok wyborczy i groźbę spadku notowań obecnie rządzących przedstawicieli partii PiS. Szacuje się, że odbiorcy indywidualni zapłacą za prąd o 30% więcej. Najbardziej ucierpią jednak firmy, dla których podwyżka będzie jeszcze wyższa.

Wzrost cen żywności i innych opłat oraz wysoka inflacja nie muszą być utrapieniem obecnie rządzących, gdyż paradoksalnie z tytułu podatków wpływa coraz więcej pieniędzy, a rosnąca inflacja zmniejsza stałe zobowiązania państwa w kosztownych programach socjalnych np. 500+.

W linkach poniżej znajdziecie Państwo szereg opracowań poświęconych temu zagadnieniu. Jest to jednak niewielki wycinek dostępnych informacji o tej ważnej dla każdego Polaka kwestii.

Zachęcamy do pogłębienia Państwa wiedzy na ten temat.

Linki do źródeł informacji:

Money.pl

Business Insider

Money.pl

Portalspozywczy.pl

Newsweek

Bankier.pl

Obserwatorfinansowy.pl

Plakat do pobrania:

Plakat-ceny-żywności – wersja PDF

Plakat – ceny żywności – wersja PNG

Plakat ceny żywności – wersja do czarno-białego wydruku

Prosimy o nieumieszczanie plakatów w miejscach, w których jest to zabronione.